Dostęp zdalny do CDN XL 10.5

Tematy związane z rozwojem CDN XL, opinie, pochwały, narzekania i inne elementy nie związane z konkretnymi modułami systemu

Moderator: mikey

terrazo
Posty: 2
Rejestracja: 03 mar 2015, 21:49
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 10

Dostęp zdalny do CDN XL 10.5

Post autor: terrazo »

Mam pytanie takie czy w CDN XL istnieje możliwość korzystania z programu poza zdalnym pulpitem ?? O co mi chodzi,... jak miałem Subiekt GT instalowałem sobie subiekta na komputerze użytkownika wpisywałem dane IP serwera, port etc... i użytkownik mógł się łączyć z systemem nie używając zdalnego pulpitu. Teraz mamy to rozwiązane przez zdalny pulpit czyli łączymy się ze zdalnym pulpitem tam odpalamy cdn'a xl i pracujemy internet gsm jaki jest każdy wie jak musiał opuścić większe miasto i zdalny pulpit nie zdaje w ogóle egzaminu i przyznam że jest to dość mocno upierdliwe dla wszystkich. Więc chciałbym się dowiedzieć od was osób bardziej obeznanych czy w CDN XL istnieje taka możliwość... ??

taszek
Posty: 588
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:20
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016

Re: Dostęp zdalny do CDN XL 10.5

Post autor: taszek »

Możesz odpalić ERP XL za pomocą funkcji RemoteApp:

https://technet.microsoft.com/pl-pl/lib ... 55055.aspx
Pozdrawiam
Wojtek Cyrklewicz

Swiety_M
Posty: 381
Rejestracja: 19 lip 2012, 13:05
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 8.0
Lokalizacja: Poznań, Września, Konin
Kontakt:

Re: Dostęp zdalny do CDN XL 10.5

Post autor: Swiety_M »

Ale jeżeli nie masz takiego internetu, który pozwoli na RDP przy najmniejszej rozdzielczości i najmniejszych kolorach na w miarę sprawne działanie, to uwierz mi nic to nie pomoże.
Obsługiwałem jedną firmą gdzie oddział miał 10 użytkowników i pracowali zdalnie na RDP na neostradzie 1MB i nie był żadnego kłopotu.
Marek Michałowski
www.tecado.pl
ERP/WMS/SFA
POZNAŃ - WRZEŚNIA

terrazo
Posty: 2
Rejestracja: 03 mar 2015, 21:49
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 10

Re: Dostęp zdalny do CDN XL 10.5

Post autor: terrazo »

Tak tylko weź pod uwagę że tych 10 użytkowników na zdalnym pulpicie to nie problem dla mojego łącza problemem jest net mobilny i jak przedstawiciel jedzie w teren to po cholere ma sobie utrudniać życie zdalnym pulpitem i przesyłaniem mega nieważnych rzeczy z tym związanych jak może to załatwić że tak powiem bezpośrednio podłączony do bazy. Drukowanie czegoś np. proformy do pdf a potem zapisywanie na dysku laptopa to też czas a ten przy łaczu gsm w jakiejś pipidówce jest masakryczny za czym zmapowany dysk otworzy. Dlatego dla mnie najlepszym wyjściem jest zrobienie to w taki sposób że sobie wpisuje proforme i drukuje od razu do pdf i zapisuje na swoim dysku czy wręcz wysyłam od razu. A zdalny pulpit to problem dla mnie zresztą nigdy nie lubiłem go ;) Wcześniej wrzucałem sobie wszystko co chciałem i ładnie łączyłem w VPN'a i wszystko latało jak lokalnie... i teraz tez się nad tym zastanawiam czy nie spiąć wszystkiego VPN'em. Ale dzięki za podpowiedzi.

P.S> Ale ten RemoteApp to jest taki ala zdalny pulpit bez zdalnego pulpitu ;) Więc wygląda na to że nie osiągnę takiej funkcjonalności jak chce ;) Bo na logike a nie znam się za bardzo na tym od razu mówię jeżeli to taki ukryty zdalny pulpit i też działa na zasadzie rdp to nie wydrukuje proformy na drukarce podłączonej aktualnie np. do mojego laptopa prostu z programu.

Chodzi mi dokładnie o to jak napisałem w swoim pierwszym mailu czy istnieje taka możliwość że instaluje sobie klienta CDN na laptopie a serwer z XL jest sobie w firmie i uzupełniam tylko w kliencie adres IP do bazy oraz port który jest otwarty i przekierowany na SQL.

Awatar użytkownika
STAY_PJE
Posty: 646
Rejestracja: 24 wrz 2009, 12:08
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Warszawa i od Helu do Wawelu
Kontakt:

Re: Dostęp zdalny do CDN XL 10.5

Post autor: STAY_PJE »

XL-a zdalnie możesz uruchomić tylko w środowisku terminalowym (Windows, Citrix, itp). Zapomnij o połączeniu przez IP - wtedy dopiero generowany jest nadmiarowy ruch. Jeśl ma to być dostęp dla przedstawicieli handlowych to może warto zastanowić się nad zakupem Mobilnego Sprzedawcy od Comarch lub jakieś innej alternatywy palmtopowej zintegrowanej z XL-em dla przedstawicieli handlowych.

Awatar użytkownika
glaz
Posty: 379
Rejestracja: 23 lip 2008, 23:46
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2018
Lokalizacja: Kraków

Re: Dostęp zdalny do CDN XL 10.5

Post autor: glaz »

STAY_PJE pisze: Zapomnij o połączeniu przez IP - wtedy dopiero generowany jest nadmiarowy ruch.
Ruch to jeszcze pikuś (choć przyznaję, że śledzenie ruchu między aplikacją a SQLS przyprawia o zawał serca ze śmiechu). Z tego jak zrozumiałem autora wątku (wspomniany Insert GT, nic nie wspomniał o VPN) to na publicznym IP chciałby wystawić SQL Server z bazą XL. Nie polecam :-/
! (CDN XL and ERP XL) = ?

Bsupport
Posty: 58
Rejestracja: 09 sty 2015, 01:06
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2013.2

Re: Dostęp zdalny do CDN XL 10.5

Post autor: Bsupport »

Tak jak wyżej koledzy podpowiadali zakup modułu mobilnego sprzedawcy.

Lub jeżeli serwer macie Państwo u siebie to można by utworzyć jakiś serwis webowy na IIS z końcówką API po stronie serwera - ale to może okazać się droższe od modułu, jednak daje więcej możliwości dostosowania.

ODPOWIEDZ