Inwentaryzacja

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

darek002
Posty: 75
Rejestracja: 10 gru 2011, 16:07
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 10

Inwentaryzacja

Post autor: darek002 »

Witam,
Proszę o pomoc co muszę jeszcze sprawdzić bo gdy chcę zrobić inwentaryzację dostaje komunikat Dla magazynu MG istnieją dokumenty w buforze. Pełna korekta stanu towarów w przypadku niedoborów może być niemożliwa. Dokumentów w buforze nie będzie można zatwierdzić przed zamknięciem inwentaryzacji., sprawdziłem wszystkie możliwe dokumenty ale nie ma żadnych w buforze i stany magazynowe z handlowymi też są zgodne.
Co jeszcze?
Pozdrawiam
DW

sebek
Posty: 248
Rejestracja: 16 sty 2012, 23:21
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Łódź/Częstochowa
Kontakt:

Re: Inwentaryzacja

Post autor: sebek »

Witam,

Puść poniższy skrypt na bazie danych na której chcesz otworzyć inwentaryzację:

Kod: Zaznacz cały

Select CDN.NumerDokumentuTRN(TrN_GIDTyp,TrN_SpiTyp,TrN_TrNTyp,TrN_TrNNumer,TrN_TrNRok,TrN_TrNSeria), TrN_VatRejestr, TrN_Zaksiegowano, 
TrN_Data2, TrN_DataMag, TrN_KosztUstalono, TrN_Stan, * from CDN.TraNag
Where  (TrN_Stan<3 or TrN_KosztUstalono=0) and TrN_Stan<>6
Być może masz jakieś dokumenty, które są w buforze a nie widać ich w systemie. Jeśli zapytanie zwróci jakieś rekordy to trzeba przeanalizować co to za dokumenty i jeśli faktycznie nie widać ich w systemie należy je usunąć.

Pozdrawiam,
Sebek.

darek002
Posty: 75
Rejestracja: 10 gru 2011, 16:07
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 10

Re: Inwentaryzacja

Post autor: darek002 »

Witam,
Dziękuję za pomoc, skrypt wyświetlił kilka dokumentów z nie ustalonym kosztem dostawy. Ustaliłem koszty ale dalej to samo, coś jeszcze jest nie tak.
Pozdrawiam
DW

sebek
Posty: 248
Rejestracja: 16 sty 2012, 23:21
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Łódź/Częstochowa
Kontakt:

Re: Inwentaryzacja

Post autor: sebek »

To może idąc dalej tym tropem dla łatwiejszego znalezienia dokumentów pozamykaj okresy operacji handlowych. W momencie gdy nie będzie Ci się chciał dany okres zamknąć będziesz mógł przeszukać określony miesiąc.

Pozdrawiam.
Sebek.

darek002
Posty: 75
Rejestracja: 10 gru 2011, 16:07
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 10

Re: Inwentaryzacja

Post autor: darek002 »

Witam,
To już sprawdziłem i mam pozamykane wszystkie okresy za wyjątkiem października (ale październik też pozwala zamknąć).
Pozdrawiam
DW

sebek
Posty: 248
Rejestracja: 16 sty 2012, 23:21
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Łódź/Częstochowa
Kontakt:

Re: Inwentaryzacja

Post autor: sebek »

A sprawdź jeszcze czy nie masz czasem jakiegoś dokumentu w edycji gdzie:

Kod: Zaznacz cały

select * from CDN.TraNag where TrN_Aktywny <> 0
select * from CDN.MagNag where MaN_Aktywny <> 0
Ewentualnie co jeszcze przychodzi mi do głowy to czy nie masz dokumentów magazynowych w buforze a nie ma na nich pozycji.

Pozdrawiam.
Sebek.

Coin
Posty: 396
Rejestracja: 19 maja 2008, 17:17
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Inwentaryzacja

Post autor: Coin »

Czemu sprawdzacie tylko tranag? W magnag też mogą być WM i PM w buforze.

SELECT CDN.NumerDokumentuTRN(MaN_GIDTyp, MaN_TrMTyp, MaN_ZrdTyp, MaN_TrNNumer, MaN_TrNRok, MaN_TrNSeria) AS DokumentMagazynowy
FROM CDN.MagNag
WHERE (MaN_Stan IN (0, 1, 2))

Nie wiem czy do handlowej nie jest sprawdzany też impnag w końcu na FAI ustala się wartości.
Dostawa już chyba nie a jeśli tak to tylko znacznik dst_kosztustalono który zmienia się wraz z ustaleniem kosztu na dokumencie handlowym
Pozdrawiam
Marcin Groszewski - ALTERPRO Sp. z o.o.
m.groszewski@alterpro.pl

Awatar użytkownika
STAY_PJE
Posty: 646
Rejestracja: 24 wrz 2009, 12:08
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Warszawa i od Helu do Wawelu
Kontakt:

Re: Inwentaryzacja

Post autor: STAY_PJE »

Przed inwentaryzacją zawsze uruchamiam skrypty, które sprawdzają mi m.in. istnienie dokumentów w buforze. Ewentualne dokumenty zatwierdzam.
Mimo tego zawsze dostaję komunikat, że nie wszystkie dokumenty zostały zatwierdzone.
Jeśli więc uruchomiłeś odpowiednie skrypty i masz pewność, że wszystko jest ok, a komunikat występuje nadal - olej komunikat.

Awatar użytkownika
glaz
Posty: 379
Rejestracja: 23 lip 2008, 23:46
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2018
Lokalizacja: Kraków

Re: Inwentaryzacja

Post autor: glaz »

Olej, albo lepiej świadomie olej i sprawdź na testowej bazie Profilerem jakie zapytania testują integralność danych (wyświetlając komunikat - ostrzeżenie) i na podstawie ich analizy zobacz jakie dok. /struktury danych wg Comarchu blokują proces. Wtedy będzie wszystko jasne. Zysk - w przyszłości będziesz miał gotową ścieżkę testów przed inwentaryzacją - przynajmniej do zmiany wersji :-).
! (CDN XL and ERP XL) = ?

elmiq
Posty: 1025
Rejestracja: 23 sie 2010, 10:04
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inwentaryzacja

Post autor: elmiq »

Kod: Zaznacz cały


DECLARE @GIDMagazynu INT = 12345

select case when exists(
select 1 from CDN.TraNag  join CDN.TraElem on  TrN_GIDNumer=TrE_GIDNumer 
join CDN.TraSElem on  Tre_GIDNumer=TrS_GIDNumer and  Tre_GIDLp=TrS_GIDLp 
where  TrS_MagNumer = @GIDMagazynu and TrS_MagTyp = 208 and (TrN_Stan = 1 or TrN_Stan = 2)
union select 2 from CDN.MagNag where ((MaN_TrMTyp=208 and MaN_TrMNumer=@GIDMagazynu) 
or (MaN_MagDTyp=208 and MaN_MagDNumer=@GIDMagazynu)) and MaN_Stan<3 ) then 1 else 0 end

select case when exists(select * from CDN.TwrKarty 
join CDN.TwrZasoby on Twr_GIDNumer = TwZ_TwrNumer
where TwZ_MagNumer=@GIDMagazynu and twz_magtyp = 208 
group by  Twr_GIDNumer having sum(TwZ_IlMag) <> sum(TwZ_IlSpr)) then 0 else 1 end
Pozdrawiam,
Mateusz
Mateusz Świerkosz

http://elmiq.blogspot.com/

ODPOWIEDZ