Problem z instalacją 2014.1.1

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

Gregorq
Posty: 58
Rejestracja: 08 gru 2011, 16:25
Rola: Inny
Wersja: 2015

Problem z instalacją 2014.1.1

Post autor: Gregorq »

Dzień dobry,
przy instalacji końcówki klienckiej na nowym komputerze instalator zawiesza się pod koniec - widać na zrzucie ekranu.
Czy ktoś spotkał sie z tym problemem i wie jak go rozwiazac?

Po anulowaniu instalacji nie da się odinstalować programu za pomocą dodaj/usuń. Robię to zewnetrznym programem. Ponowne odpalenie instalacji nie pomaga...

pozdrawiam
Załączniki
Przechwytywanie.PNG

sebek
Posty: 253
Rejestracja: 16 sty 2012, 23:21
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Łódź/Częstochowa
Kontakt:

Re: Problem z instalacją 2014.1.1

Post autor: sebek »

Witam,

W jakim systemie masz ten problem? Jeśli w Windows XP to wejdź w Dodaj/Usuń programy i tam wyświetl klucz instalacji. Następnie wejdź do rejestru systemu(regedit) i poprzez szukaj znajdź i usuń wszystkie klucze o wartości klucza instalacji z Dodaj/Usuń Programy. Po ich usunięciu wejdź ponownie w Dodaj/Usuń programy i usuń Comarch ERPXL - nie będzie deinsatalacji tylko program zniknie z listy. Restart komputera. Przed instalacją sprawdź czy masz uprawnienia Administratora i ponownie zainstaluj program.

Pozdrawiam.

Monster
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2012, 09:04
Rola: Konsultant CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z instalacją 2014.1.1

Post autor: Monster »

Zdarza mi się to przy podnoszeniu wersji na starszych i słabszych komputerach czasami.
Jeżeli instalator zatrzymuje Ci się na 100% to (jeżeli był tam wcześniej zainstalowany XL i istnieją wszystkie potrzebne wpisy w rejestrze windows):
1. Skopiuj cały folder ze stacji, na której masz zainstalowane.
2. Rejestr.bat na uprawnieniach administratora.
3. Zainstaluj czcionkę CodeAzaleaNarrow.
4. Sprawdź w zmiennych środowiskowych czy masz ścieżkę do katalogu z 2014.1.
5. Zainstaluj silnik crystala.
------
(6.) Jeżeli nie ma wpisów w rejestrze to musisz je zeskryptować z ręki w razie czego.

Gregorq
Posty: 58
Rejestracja: 08 gru 2011, 16:25
Rola: Inny
Wersja: 2015

Re: Problem z instalacją 2014.1.1

Post autor: Gregorq »

Problem polega na tym ze to nowiutki komputer na i7 z Windowsem 7 Pro x64... Wczoraj straciłem cierpliwość i przeinstalowałem system. Pomogło. Dzięki Panowie za pomoc.

Yuber
Posty: 934
Rejestracja: 12 sty 2009, 12:03
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z instalacją 2014.1.1

Post autor: Yuber »

Tak na przyszłość to w 90% pomagają w takich przypadkach programy czyszczące rejestr. Nie trzeba rzeźbić wtedy ręcznie.

Gregorq
Posty: 58
Rejestracja: 08 gru 2011, 16:25
Rola: Inny
Wersja: 2015

Re: Problem z instalacją 2014.1.1

Post autor: Gregorq »

No i powtórka z rozrywki, na czystym systemie poszło, na zaktualizowanym znów problemy. Wisi dalej na Microsoft WSE 3.0.msi. czyszczenie rejestru nic nie dało. Jakieś pomysły?? :(
Aha, na screenie tego nie widać, ale instalator wskazuje na podfolder resources w folderze głównym XLa gdzie niby ma być installka WSE.. Niestety nie ma tam tego folderu.... hmmm...

Yuber
Posty: 934
Rejestracja: 12 sty 2009, 12:03
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z instalacją 2014.1.1

Post autor: Yuber »

Zamontuj WSE 3.0 przed instalacją xl-a. Niedawno montowałem XL-a na win7 pro x64 i jedyne kłopoty to starsze Frameworki.

Gregorq
Posty: 58
Rejestracja: 08 gru 2011, 16:25
Rola: Inny
Wersja: 2015

Re: Problem z instalacją 2014.1.1

Post autor: Gregorq »

WSE przed instalacją nie pomaga. Chyba jednak nie to jest problemem.. Aplikacja się instaluje do końca, tylko jakby instalator nie wykonywał ostatnich skryptów bo mam wszystkie ikonki, ale brakuje ikony ERP XL... hmm...

Awatar użytkownika
STAY_PJE
Posty: 646
Rejestracja: 24 wrz 2009, 12:08
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Warszawa i od Helu do Wawelu
Kontakt:

Re: Problem z instalacją 2014.1.1

Post autor: STAY_PJE »

Zrzuć zainstalowany folder programu kopiując go z innego komputera, następnie uruchom rejestr.bat. Folder umieść najlepiej na roocie, jeśli umieścisz go w program files to będzie wyskakiwać błąd ładowania wydruków podczas uruchamiania programu.

Monster
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2012, 09:04
Rola: Konsultant CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z instalacją 2014.1.1

Post autor: Monster »

Zrób to co napisałem od razu w drugim poście ;)

ODPOWIEDZ