kolumny dodatkowe

Problemy i pomysły związane z innymi modułami czyli np. środki trwałe, import, zamówienia ...

Moderator: mikey

Dorota
Posty: 70
Rejestracja: 12 maja 2010, 12:17
Rola: Administrator CDN XL

kolumny dodatkowe

Post autor: Dorota »

Witam,

producent właściwie od niedawna umożliwił dodawanie nowych kolumn do XLa. Zauważyłam że na oknach z kolumnami dodatkowymi po poprzewijaniu suwaka góra/dól XL potrafi się wysypać z komunikatem "w magazynie brak miejsca do wykonania tej operacji" (szczególnie kiedy dodamy dużo kolumn i mamy dużo wierszy w danym oknie). Tutaj zaznaczam że w każdym zapytaniu mam wykluczone wartości puste, np isnull( pte_kod , '-'). Czy ten błąd jest problemem wydajnościowym aplikacji CDNXL? Da się go jakoś obejść?

z góry dziękuję za wszelkie sugestie w tym temacie
Ostatnio zmieniony 08 lip 2015, 14:49 przez Dorota, łącznie zmieniany 1 raz.

Monster
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2012, 09:04
Rola: Konsultant CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Wrocław

Re: kolumny dodatkowe

Post autor: Monster »

Zacznij od obsłużenia nulli w zwracanej kolumnie. Pomaga w połowie przypadków.

Dorota
Posty: 70
Rejestracja: 12 maja 2010, 12:17
Rola: Administrator CDN XL

Re: kolumny dodatkowe

Post autor: Dorota »

Mam to obsłużone. Wyeliminowałam też zdublowane wiersze: zebrałam zapytania wszystkich kolumn dodatkowych do kupy, zrobiłam z tego widok. W definicji kolumn odnoszę się już tylko do widoku z "isnull" i "TOP1"...dalej sypie błędem

Dorota
Posty: 70
Rejestracja: 12 maja 2010, 12:17
Rola: Administrator CDN XL

Re: kolumny dodatkowe

Post autor: Dorota »

Po konsultacji z producentem dostałam informację że błąd jest w .dll do wersji 2015.2.1. (cdn_scls.dll). Dostałam nową .dll błędów już nie ma. Wydajnościowo jest kiepsko ale przynajmniej stabilnie.
Jeżeli ktoś ma podobny problem to zapraszam na priv, chętnie podzielę się .dllką ;) Prawidłowa .dllka ma być dostępna w HF2 do wersji 2015.2

ODPOWIEDZ