ZZ-Różnica w wartości nagłówka i elementów

Problemy i pomysły związane z innymi modułami czyli np. środki trwałe, import, zamówienia ...

Moderator: mikey

elmiq
Posty: 1025
Rejestracja: 23 sie 2010, 10:04
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZZ-Różnica w wartości nagłówka i elementów

Post autor: elmiq »

Błąd jest znany od bardzo dawna i występuje praktycznie na wszystkich typach dokumentów. Firma z którą współpracujesz A. Mało wie. B. Stosuję metodę spychologii. C. Wstaw co chcesz, na określenie takiego zachowania. :)
Mateusz Świerkosz

http://elmiq.blogspot.com/

mazus
Posty: 70
Rejestracja: 15 cze 2011, 09:09
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 10

Re: ZZ-Różnica w wartości nagłówka i elementów

Post autor: mazus »

Dzięki, będzie to prawdopodobnie odpowiedź C - chce zarobić i dodatkowo ściemnia. Takie mam wrażenie po informacji od niego, że w sumie to nie spotkał się z czymś takim ale na wszelki wypadek za drobną opłatą przygotują trigger który będzie to kontrolował
Trigger to sobie sam zrobię, tylko nie wiem czy lepiej poprawiac ten błąd przez update czy tylko wyrzucać informację że jest.

elmiq
Posty: 1025
Rejestracja: 23 sie 2010, 10:04
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZZ-Różnica w wartości nagłówka i elementów

Post autor: elmiq »

Oczywiście trigger informacyjny - ma się nad nim jakąkolwiek kontrolę, a w przypadku "autopoprawiacza" nie wie się nic.
Mateusz Świerkosz

http://elmiq.blogspot.com/

mazus
Posty: 70
Rejestracja: 15 cze 2011, 09:09
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 10

Re: ZZ-Różnica w wartości nagłówka i elementów

Post autor: mazus »

Ok dzięki za sugestie i za pomoc. Na razie sprawę załatwiłem własnym triggerem :D

pablon16
Posty: 16
Rejestracja: 10 wrz 2010, 15:37
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 10

Re: ZZ-Różnica w wartości nagłówka i elementów

Post autor: pablon16 »

Witam
Mam dokładnie ten sam problem. Zdarza się i to wcale nie rzadko , że występują takie różnice. Jeżeli są na korzyść klienta to siedzi cicho lecz gdy na jego niekorzyść to wtedy jest duuuużo krzyku. Problem zgłaszałem do Asysty lecz rozwiązania nie mam do dzisiaj. Dla mnie to trochę żenujące aby taki producent oprogramowania jak Commarch pozwalał sobie na tak trywialne błędy.

Paweł Nowak

pablon16
Posty: 16
Rejestracja: 10 wrz 2010, 15:37
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 10

Re: ZZ-Różnica w wartości nagłówka i elementów

Post autor: pablon16 »

Witam
Dodam jeszcze, że rówież mnie zapewniano, że ten problem dotyczy tylko mnie i nie występuję u innych klientów :)

Paweł Nowak

Yuber
Posty: 934
Rejestracja: 12 sty 2009, 12:03
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Kraków

Re: ZZ-Różnica w wartości nagłówka i elementów

Post autor: Yuber »

pablon16 pisze:Witam
Dodam jeszcze, że rówież mnie zapewniano, że ten problem dotyczy tylko mnie i nie występuję u innych klientów :)
Paweł Nowak
Niestety, ktoś tu wychodzi z założenia, że ma do czynienia z debilami którzy nie mają świadomości o istnieniu innych użytkowników tego programu. Takie podejście można stosować jeszcze w KRLD

mario
Posty: 73
Rejestracja: 11 wrz 2008, 11:07
Rola: Konsultant CDN XL

Re: ZZ-Różnica w wartości nagłówka i elementów

Post autor: mario »

Witam,

Sprawa stara jak świat ale Comarch nadal nic z tym nie robi. Błąd występuje nawet na wersji 2014.1.2. Paranoja!!!

Pozdrawiam
MW
"Nie mów że jesteś początkujący, początkujący byłeś 2 lata temu i nie ważne, że teraz umiesz tyle samo co wtedy"

Yuber
Posty: 934
Rejestracja: 12 sty 2009, 12:03
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Kraków

Re: ZZ-Różnica w wartości nagłówka i elementów

Post autor: Yuber »

Tak, błąd nadal występuje. Tego nikt nie poprawi, bo większość z nas ma już odpowiednie triggery ,"anioła stróża" czy też dobrą karmę. Z asystą ostatnio gada się bardzo ciężko więc coraz bardziej przyjmuję pozycję "zrobię sobie to sam bo szkoda nerwów". To nie jest paranoja to taka polityka. Jeśli zasłonimy oczy i kogoś nie widzimy to możemy uznać że tego kogoś teoretycznie nie ma. Tak C. obchodzi się z błędami :lol:

ODPOWIEDZ