Web Reports Book ERP 2014

Problemy i pomysły związane z innymi modułami czyli np. środki trwałe, import, zamówienia ...

Moderator: mikey

CVIII
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:50
Rola: Administrator CDN XL

Web Reports Book ERP 2014

Post autor: CVIII »

Witam,
Mam problem z konfiguracją Web Reports Book dla ERP XL BI 2014. Mianowicie, wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcją firmy COMARCH, jednak strona w przeglądarce zwraca mi błąd: 403 — Dostęp zabroniony: odmowa dostępu.
Użyłem konfiguratora, zgodnie z instrukcją, konfigurator utworzył dla mnie pulę aplikacji po podaniu użytkownika z odpowiednimi uprawnieniami w konfiguratorze. Następnie zgodnie z instrukcją włączyłem uwierzytelnianie dla Windowsa. Użytkownicy mają oczywiście dostęp do Web Reports Book nadany w XL, też zgodnie z instrukcją.
Czy może ktoś już konfigurował tę usługę i mógłby mi pomóc?

Yuber
Posty: 934
Rejestracja: 12 sty 2009, 12:03
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Kraków

Re: Web Reports Book ERP 2014

Post autor: Yuber »

Nie konfigurowałem tego ustrojstwa ale w przypadku Pulpitu kontrahenta taki błąd objawiał się gdy do katalogu wirtualnego lub jakiegokolwiek elementu w tym katalogu nie były nadane odpowiednie uprawnienia dla użytkownika lub grupy (w tym przypadku była to grupa IIS_IUSRS - Odczyt i wykonanie)

CVIII
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:50
Rola: Administrator CDN XL

Re: Web Reports Book ERP 2014

Post autor: CVIII »

Zapomniałem o tym wspomnieć, oczywiście, też myślałem, że nadanie tych uprawnień rozwiąże problem, jednak, błąd nadal występuje pomimo dostępu Odczyt i Wykonanie dla IIS_IUSRS.

Yuber
Posty: 934
Rejestracja: 12 sty 2009, 12:03
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Kraków

Re: Web Reports Book ERP 2014

Post autor: Yuber »

Można usunąć jeszcze wszystko z Temporary np dla .net 4 będzie to:
C:\Windows\Microsoft.NET\Framework64\v4.0.30319\Temporary ASP.NET Files
i
C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319\Temporary ASP.NET Files
tylko trzeba wyłączyć IIS-a wcześniej.
Jeśli nie pomogło to pobaw się tym:
http://technet.microsoft.com/pl-pl/sysi ... 96645.aspx

ODPOWIEDZ